Lamy PERA luxusní | eshop MIJA | Cz-pera.cz

registrace »
zapomenuté heslo »
Tisknout

LAMY

Společnost Lamy byla založena Josefem Lamym v roce 1930 v německém Heidelbergu. Lamy se řadí k předním výrobcům psacích potřeb v Německu a patří k největším světovým dodavatelům psacích potřeb.

Psací potřeby Lamy jsou známé především díky své dokonalosti a zaměření na skutečně funkční design. Za jejich současným úspěchem stojí syn zakla­datele značky Dr. Manfred Lamy, který se v r. 1962 ujal marketingu firmy a brzy začal spolupracovat s těmi nejlepšími designéry z celého světa.

Sám Manfred Lamy není designérem, nicméně design považoval během celé profesní kariéry za jeden z pilířů kvalitní značky psacích nástrojů. Za své celoživotní úsilí získal loni v únoru titul Osobnost německého designu.

Jeho filosofií je vytvářet psací potřeby, jejichž tvar je promyšlený do každé­ho detailu a všechny součásti mají konkrétní účel. Raději než na excentrické provokativní výstřelky se Lamy soustředí na funkčnost, uživatelský komfort a nadčasovost. Design nesmí být samoúčelný, ale musí současně s vizuální stránkou zlepšovat základní funkci výrobku a umocňovat jeho užitné vlast­nosti. Tyto myšlenky musí přijmout za své každý designér dřív, než začne pracovat na vývoji nového modelu. Výsledkem jsou pak skutečně kvalitní pera a tužky, jimž z jejich hodnoty neuberou ani léta používání. Vždyť např. kuličková tužka Lamy Unic s teleskopickým hrotem získala cenu stuttgart­ského Design Centra už v r. 1988 a je dodnes oblíbeným modelem.

I ostatní modely Lamy vzbuzují zasloužený obdiv a uznání a do současnosti nasbíraly téměř padesátku cen za design a kvalitu provedení. Za milník v historii firmy sám M. Lamy označil kolekci Lamy 2000, na niž volně navázaly modely Dialog 1 a Dialog 2. Ten první vznikl ve spolupráci se světoznámým designérem Richardem Sapperem. Vskutku úchvatné je na něm trojúhelní­kové tělo se zkoseným zakončením, jenž nabízí nečekaně příjemný zážitek ze psaní.

Autorem Dialogu 2 je dánský architekt a designér Knud Holscher, který dal novému peru do vínku čisté linie a minimalistický styl. Unikátní je speciální mechanismus umožňující zasunutí klipu do těla pera po čas psaní a jeho opětovné vysunutí po ukončení práce.

Opomenout nesmíme ani legendární Lamy Safari – ojedinělý případ, kdy se předmět z měkčeného plastu stal něčím exkluzivním a prestižním.

Pera Lamy charakterizuje zvláště osobitý moderní design a špičková kva­lita. Sortiment zahrnuje vysoce výkonné psací potřeby ve všech cenových kategoriích, nejrůznější typy psacích systémů včetně multifunkčních per a příslušenství.