Waterman PERA luxusní | eshop MIJA | Cz-pera.cz

registrace »
zapomenuté heslo »
Tisknout

WATERMAN

Také historie této značky je naplněna řadou odvážných rozhodnutí, bez nichž by nebylo možné dosáhnout tak zásadního úspěchu.

V roce 1883 newyorský pojišťovací agent Lewis Edson Waterman přišel o velkou zakázku kvůli tomu, že jeho plnicí pero při podpisu udělalo na smlouvu kaňku, a než se vrátil s novou kopií, klient byl pryč. Zklamaný Waterman se zařekl, že tohle už se nesmí nikdy stát, a začal přemýšlet, jak samovolnému vytékání inkoustu z pera zabránit. Ještě tentýž rok podal patent na zcela nový způsob plnění a pustil se do výroby per s tehdy neu­věřitelnou zárukou na 5 let. Jelikož všechny své produkty vyráběl sám ručně a každému zákazníkovi předával hotové dílo osobně, jeho firma se nijak zvlášť nerozrůstala.

Po třech letech usilovné práce bez adekvátního finančního úspěchu navští­vil Watermana reklamní agent E. T. Howard s návrhem, že mu půj­čí 62,5 $ na čtvrtstránkový inze­rát v populárním časopise. Pokud by se nezvýšily prodeje, nechtěl peníze vrátit. Poptávka po Ideal Pens, jak Waterman své výrobky nazýval, však narostla do tako­vých rozměrů, že se firma brzy přestěhovala do šestipatrové bu­dovy na Brodwayi v New Yorku.

Zatímco v prvním roce svého podnikání prodal Waterman 200 per, v roce 1901 prodávala jeho firma 1000 per denně.

Watermanova pera se osvědči­la i v těžkých podmínkách první světové války a mnoho vojáků na straně Dohody jimi psalo dopisy rodinám a blízkým z fronty. Stej­ným perem podepsal ministerský předseda Velké Británie David Lloyd George Versailleskou mírovou smlou­vu, která válečný konflikt ukončila.

Pera Waterman používaly i mnohé další významné osobnosti, například Charles Lindbergh s ním psal svůj deník během historického letu z New Yorku do Paříže v roce 1927. V tomtéž roce také výzkumný pracovník firmy Waterman, M. Perraud, vynalezl inkoustovou bombičku.

V současné době jsou výrobní závody Waterman umístěny ve Francii a v jejich produktech se spojuje neopakovatelný francouzský design a šarm s absolutní kvalitou a dlouholetou tradicí značky. Proslulými se staly zvláště unikátní lakované povrchy, které patří k vrcholu toho, co lze v tomto oboru spatřit.

Psací potřeby Waterman se stávají důležitým doplňkem odrážejícím ži­votní styl a osobnost svého vlastníka. Značka Waterman je synonymem lu­xusních psacích potřeb s vynikajícími technickými parametry a výjimečným designem.